top of page
Szukaj
  • Daria Linkowska

BLOKADA ALKOHOLOWA – jak odzyskać prawo jazdy?


blokada alkoholowa

Blokada alkoholowa jest sposobem na praktyczne skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów o połowę. Blokada alkoholowa jest specjalnym urządzeniem, które bada stan trzeźwości kierowcy oraz nie pozwala na uruchomienie pojazdu, gdy stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu przekracza dozwolony poziom.


W samochodzie jest montowana blokada alkoholowa po uzyskaniu zgody sądu na prowadzenie pojazdów mechanicznych wyposażonych w tego rodzaju urządzenie. Zgodnie z art. 182a kkw (kodeksu karnego wykonawczego), stosowny wniosek o blokadę alkoholową w samochodzie może zostać złożony po upływie połowy okresu orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów.


Blokada alkoholowa stanowi zatem istotne skrócenie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Wielu kierowców w ogólne nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego rozwiązania.


Blokada alkoholowa jest również szansą dla osób w stosunku do których orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Takie osoby mogą starać się o uzyskanie zgody na blokadę alkoholową po upływie co najmniej 10 lat obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.


Masz pytania? Nie wahaj się - Zadzwoń!


Pamiętaj, że wiem jak Ci pomóc :)

14 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page