top of page
Szukaj
  • Daria Linkowska

Art. 178a kodeks karny - jaka kara za jazdę po alkoholuJazda po alkoholu - jaka kara art. 178a kk
Art. 178a kk kara za jazdę po alkoholu

Z roku na rok coraz wyższe są kary za jazdę po alkoholu. Kary, które przedstawię poniżej za jakiś czas znowu będą nieaktualne, gdyż już pracują nad zmianami. Jeżeli Tobie lub komuś Ci bliskiemu przytrafiła się jazda po alkoholu to warto wiedzieć jaka grozi za to aktualnie kara.


WAŻNA ZMIANA od października 2023r. - kara za czyn z art. 178a kodeksu karnego to - pozbawienie wolności do lat 3!!!

Kary za przestępstwo (art. 178a kk):

1. pozbawienie wolności do lat 3,

2. zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat,

3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),

4. 15 punktów karnych.


Popełniłeś czyn z art. 178a kodeks karny i co teraz? Jazda po alkoholu nie zawsze powoduje stosowanie właśnie tych kar, gdyż istnieje jeszcze coś takiego jak warunkowe umorzenie postępowania, które pozwala np. na skrócenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów i uniknięcia pozbawienia wolności 🚔🍺.


Kary są poważne, ale jeśli sprawa od samego początku będzie dobrze poprowadzona, istnieje szansa, że będzie lepiej niż Ci się wydaje 😊. Wizja pozbawienia wolności może być przerażająca 😱. Zakaz prowadzenia pojazdu na co najmniej 3 lata też... 🚫🚗


Pamiętaj jednak, że dla mnie ważne jest, żebyś zgłosił się do mnie jeszcze przed pójściem na Policję, aby złożyć wyjaśnienia 📞👮.


Aaaa i jeszcze jedno... Jeśli jakiś prawnik, adwokat, radca prawny doradzi Ci w tej sprawie, żebyś odmówił składania wyjaśnień, to od razu mówię - uciekaj od takiego gdzie pieprz rośnie i poszukaj innego obrońcy 🏃‍♂️💨.


Dla mnie wizyty na komendach, komisariatach, posterunkach to codzienność. Wiem na co można sobie pozwolić, w którym miejscu powiedzieć więcej, a gdzie ugryźć się w język... ;)


Jeżeli chcesz, żebym i Tobie pomogła - Zadzwoń, usiądziemy i omówimy Twoją sytuację.

Przy czyn zaznaczam od razu - nie będę obiecywać Ci złotych gór, jak ich zdobycie nie będzie możliwe. Powiem Ci szczerze jakie są szanse w Twoim przypadku.


☎️ +48 791 039 20926 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page