top of page
Szukaj
  • Daria Linkowska

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu - jaka kara?

W Kancelarii już wiele razy padło to pytanie - Co mi grozi za spowodowanie wypadku po alkoholu? Dlatego postanowiłam w kilku słowach odpowiedzieć.

Za spowodowanie wypadku bez ofiar śmiertelnych grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, zakaz kierowania od 3 do 15 lat oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzony oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 10 000 do 60 000 zł.


Sytuacja zmienia się gdy skutkiem jest uszkodzenie ciała lub śmierć, grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzony oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 10 000 do 60 000 złotych.


Najgorzej jest wtedy, gdy spowodowałeś wypadek, którego skutkiem są ofiary śmiertelne. Grozi Ci - pozbawienie wolności od 3 do 12 lat, dożywotni zakaz kierowania oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzony oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 10 000 do 60 000 zł.


Jeżeli jesteś w takiej sytuacji to nie ma nad czym się zastanawiać! Powinieneś od razu skontaktować się z prawnikiem! Czas działa na Twoją niekorzyść.


8 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page