top of page

ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA

Z DATĄ WSTECZNĄ

ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWA
z datą wsteczną - kiedy i dlaczego?

Myślisz, że jak nie mieszkasz już z małżonkiem to nic Was nie łączy? Nic bardziej mylnego. Może się okazać, że współmałżonek zadłuża się na lewo i na prawo. Zgadnij do kogo zapukają wierzyciele, gdy Twój współmałżonek będzie niewypłacalny? Tak, do Ciebie.

Co możesz zrobić? Jeśli jedno z małżonków zagraża dobrobytowi, sąd może ustanowić rozdzielność majątkową także z datą wsteczną. Tak, taką sprawę załatwisz tylko w sądzie.

Art. 52. § 1. Z ważnych powodów każdy z małżonków może żądać ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej.
(…)
§ 2. Rozdzielność majątkowa powstaje z dniem oznaczonym w wyroku, który ją ustanawia. W wyjątkowych wypadkach sąd może ustanowić rozdzielność majątkową z dniem wcześniejszym niż dzień wytoczenia powództwa, w szczególności, jeżeli małżonkowie żyli w rozłączeniu.

Prowadziłam wiele takich spraw, chroniąc moich Klientów przed konsekwencjami nieodpowiedzialnych działań współmałżonka. Jeżeli przypuszczasz, że Twój współmałżonek może zaciągać zobowiązania, konieczne jest podjęcie działań!

Chcesz wygrać swoją sprawę? - jako radca prawny w Opolu zapewniam fachowe wsparcie i kompleksową obsługę w sprawie o rozdzielność majątkową.

Daria Linkowska

Daria Linkowska

radca prawny

tel. 791 039 209

 

e-mail: prawnik@darialinkowska.pl

ROZWÓD 

Prowadzimy kompleksowo sprawy rozwodowe z zabezpieczeniem Państwa interesów m.in. w zakresie orzeczenia winy. 

ALIMENTY

Wspieramy uprawnionych do alimentów (dzieci, małżonków, etc.) w zakresie dochodzonych roszczeń ze szczególnym wyliczeniem ich realnej wysokości.

WŁADZA RODZICIELSKA

Zapewniamy pomoc w ustaleniu warunków sprawowania władzy rodzicielskiej z uwzględnieniem dobra dziecka.

PODZIAŁ MAJĄTKU

Podejmujemy się prowadzenia skomplikowanych spraw o podział majątku i zapewniamy pełną reprezentację na każdym etapie postępowania.

Umów się na spotkanie

z prawnikiem

+48 791 039 209

bottom of page